דבורי חדרי-חביב פסיכותרפיסטית מומחית טיפול DBT

ארבעה מיתוסים על מחלת נפש

תוכן עניינים

מחלת נפש היא לכל החיים – לעולם לא מחלימים ממנה – לא נכון! העובדה : אנשים רבים שעברו משבר נפשי או אובחנו כסובלים מבעיה נפשית מצליחים לחיות חיים משמעותים ובעלי סיפוק בעזרת שילוב של טיפול תרופתי וטיפול פסיכולוגי מתאים. בדומה לכל מגבלה פיזית גם חיים עם מגבלה נפשית כרוכים בהתמודדות יומיומית אך מאפשרים השגת מטרות וסיפוק משמעותי בכל תחומי החיים. 

אנשים הסובלים ממחלת נפש הם אנשים אלימים ולא צפויים – לא נכון! השכיחות של אלימות בקרב אנשים הסובלים ממחלת נפש זהה לזאת הקיימת בקרב האוכלוסיה הרגילה. 

אנשים הסובלים ממחלת נפש אינם יכולים לעבוד ואינם יכולים לבנות זוגיות ומשפחה – לא נכון! השטח מהראה כי אנשים הסובלים מבעיה נפשית עובדים בכל עבודה שהוכשרו אליה אנשים שהם מהנדסים רופאים עורכי דין פסיכולוגים מורים עובדים ומתמודדים עם הסימפטומים של מחלתם בהצלחה. כמו כן אנשים רבים מוצאים זוגיות ובונים משפחה

 אנשים הסובלים ממחלת נפש הם “עצלנים” אם רק ירצו יוכלו להבריא – לא נכון! מחלת נפש אינה שונה מכל מחלה אחרת לא ניתן להבריא רק בעזרת כוח רצון. רוב האנשים הסובלים מבעיה נפשית מעוניינים לשפר את איכות חייהם ולהחלים אך לעיתים מבודדים מתמיכה אנושית ומעזרה מקצועית וסובלים מחוסר תקוה כי המצב יכול להשתנות . קיימים מספר גורמים המבטיחים נוסחא מנצחת להתמודדות ולשליטה במחלה מדובר בשילוב של טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי, לווי תמיכתי וסיוע מקצועי בהשתלבות בעבודה ונהול חיים עצמאים וכמובן רשת תמיכה משפחתית וחברתית. כל אלא הם גורמים המנבאים החלמה ושביעות רצון של האדם מחייו.
 
גם מטופלים הסובלים מבעיות שונות מאמצים את המיתוסים האלו ומאמינים כי אין שום דרך לריפוי הוא שינוי דפוס החשיבה מאחר ומבחינתם זה לא מיתוס – זו עובדה. מיומנויות dbt מאפשרת למטופל לנפץ את דפוסי החשיבה שאינם מקדמים אותו ולאמץ דרכי חשיבה מועילות בעוד כי שיטות טיפול אחרות אינן מוכיחות את עצמן לאורך זמן.

כלי נגישות

Powered by - Wemake

אתר קורסים מתקדם מבית
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר